Військові не визнають причетності до важкого поранення оператора в Кривому Розі

Оператор інформаційного порталу «Перший Криворізький» В’ячеслав Волк не притягувався до військових навчань, які були проведені в Кривому Розі і привели до важкого поранення оператора.

Про це в офіційному листі на запит Національної спілки журналістів України повідомляє управління зв’язків з громадськістю Збройних сил України. У той же час повідомляється, що Міноброни може надати можливість безкоштовного лікування в одному з підвідомчих медичних установ.

«Поранення громадянин Вовк В.В. отримав під час демонстрації йому цивільною особою — громадянином Петренко І. В. методики затримання порушника в ході зйомки сюжету ТРК «КР1″з ініціативи журналістів зазначеного ЗМІ. Зйомка зазначеного сюжет не ініціювалася посадовими особами Збройних Сил України та проводилась під час перерви і зміни навчальних точок «, — повідомляється в листі за підписом начальника Управління по зв’язках з громадськістю ВСУ Богдана Сеника.

Також в управлінні повідомляють, що за інформацією Військово-медичного департаменту Міноборони Вячеслав Волк «може бути госпіталізованим на безкоштовних засадах в одне з установ охорони здоров’я, підпорядкованого Міністерству оборони України, для проведення необхідного лікування».

А за фактом поранення журналіста до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено інформацію про протиправні дії громадянина Петренка, інформують в Міністерстві.

Для колег з «Першого Криворізького» відмова Міноборони визнавати свою причетність — не новина.

- Військові одразу заперечували своє відношення до інциденту, перекладаючи вину на «громадянського», — говорить в коментарі НСЖУ колега В’ячеслава, головний редактор порталу «Перший Криворізький» Софія Скиба. — Я знаю, що від них була надана допомога. Також відразу була і матеріальна підтримка, і інформаційна від телеканалу. Ми поширили в ЗМІ номер банківської картки дружини, на яку надходять благодійні кошти. Зараз стан В’ячеслава без змін. Операцію ще не робили, думаю, як будуть новини, дружина нам повідомить. Ми, звичайно, не лікарі, але сподіваємося на краще.

Голова НСЖУ Сергій Томіленко зазначає, що готовність Міністерства брати участь в лікування оператора, вже є позитивом, втім невизнання своєї причетності до важкого поранення викликає тривогу.

- Перенесення відповідальності на «громадянського» насторожує, адже Міноборони у своїй відповіді більше уваги приділяє не тільки потерпілому журналісту, скільки обставинам, які повинні характеризувати невійськова характер інциденту, — зазначає Сергій Томіленко. — І всі ці «деталі»: «оператор посадовими особами ЗСУ до проведення навчань не притягувався», «зйомка сюжету посадовими особами ВСУ не ініціювалася» і «зйомка проводилася під час перерви і зміни бойових точок» — однозначно свідчать лише про те, що журналістам небезпечно домовлятися з військовими про висвітлення їх навчань!

Нагадаємо, що 6 липня під час військових навчань у будівлі Саксаганського райради був важко поранений оператор інформаційного порталу «Перший Криворізький» В’ячеслава Волк. Він зголосився виконувати роль провокатора, а військовослужбовці мали відпрацювати на ньому свої навички. Після відпрацювання В’ячеслава завели всередину будівлі і через кілька хвилин всы, хто були на вулиці, почули глухий хлопок. Куля потрапила йому в шию.

НСЖУ звернувся до Міністерства оборони з пропозицією взяти на повне забезпечення лікування та реабілітацію пораненого оператора інформаційного каналу «Перший Криворізький».

Коментариев нет

Оставить отзыв

ВВЕДИТЕ ОТВЕТ : *
25 − 4 =