Гірники продовжують вимагати підвищення зарплатні

0

Сьогодні вранці працівники шахти «Артем-1», як і планували, зібралися на мітинг. Мета гірників незмінна – захистити свої права й домогтися гідної зарплатні.

Представники ініціативної групи трудового колективу заявили, що налаштовані законно страйкувати до тих пір, поки адміністрація ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» не піде на зустріч і не задовольнить вимоги протестувальників.

«Якщо ми сьогодні проявимо мужність, цілеспрямованість і законно дійдемо до забастовки, то Київ на це відреагує. Якщо запалає в Кривому Розі – вибухне вся Україна. Києву це не вигідно. Тому в цьому випадку він наш пасивний союзник», – заявили на мітингу.

Шахтарі вимагають:

1. Підвищити заробітну плату за основними професіями до рівня, еквівалентного  1000 євро.

2. Збільшити відрахування коштів на медичне страхування для збільшення покриття медичних послуг і поліпшення якості медичного страхування.

3. Розробити і впровадити норми чисельності для працівників шахтоуправління з підземного видобутку руди гірничого департаменту АМКР  за ст. 85 КЗпП України та за рішенням Комісії з примирення,  розгляду і вирішення колективного трудового спору між найманими працівниками і роботодавцем ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» від 06.10.2014р. (на вимогу № 5).

4. Дотримуватися на робочих місцях в шахтоуправлінні  умов, передбачених Державними санітарними правилами ДСП 3.3.1.038-99.

5. Забезпечити безперешкодний прохід  членів виборного органу первинної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працівників науки, виробництва та фінансів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»  на територію підприємства, на робочі місця працівників- членів профспілки, до керівників підприємства, відповідно до вимог ст. 248 КЗпП і ст. 40 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».  Припинити наявну дискримінацію за профспілковою приналежністю.

6. З наданням відпустки виділяти кожному працівнику шахтоуправління кошти на оздоровлення в розмірі середньої заробітної плати.

Нагадаємо, що адміністрація ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» вважає сьогоднішній страйк незаконним, а вимоги протестувальників необґрунтованими.

Коментариев нет

Оставить отзыв

ВВЕДИТЕ ОТВЕТ : *
3 − 3 =